Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych lub chcesz nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami:

 

 

                   Paulina Haczykowska - Rosłonek

                   phaczykowska@cashdirector.pl

                  Koordynator ds. Komunikacji Marketingowej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Przeczytaj najnowsze

07 maja 2024
Przemysław Naklicki dołączył do zespołu Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jako nowy Dyrektor Zarządzający. To manager z ponad dwudziestoletnim
22 kwietnia 2024
Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jak co roku rusza w trasę po Polsce, aby spotykać się z przedstawicielami biur
Podsumowanie roku OSCBR 2023
08 lutego 2023

“Bądź gotowy na KSeF” - Nowy program szkoleniowo-edukacyjny pod patronatem Ministerstwa Finansów

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) przygotowała pełny program szkoleniowo-edukacyjny pod nazwą „Bądź gotowy na KSeF” skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców prowadzących własną działalność.

 

W projekcie pod patronatem Ministerstwa Finansów przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję. Jego celem jest kompleksowe przygotowanie księgowych i polskich przedsiębiorców do wdrożenia KSeF w firmie.

 

Krajowy System e-Faktur zacznie obowiązywać od 1 lipca 2024 roku, a dla przedsiębiorców zwolnionych podmiotowo z VAT, dopiero od 1 stycznia 2025 roku. Z pozoru zostaje więc niewiele czasu na wdrożenie wszystkich nowości i aktualności do systemów finansowo-księgowych, które umożliwią przesyłanie e-faktur. To także czas, w którym biura rachunkowe muszą uświadomić klientów o zmianach i dostosować się do nowych wymagań.

 

Programem "Bądź gotowy na KSeF" planujemy dotrzeć do wszystkich biur rachunkowych w Polsce i udzielić im wsparcia wdrożeniowego. Przeprowadzimy szkolenia z zakresu zmian prawnych i systemowych. Chcemy też zorganizować bazę wiedzy, w której pracownicy biur rachunkowych będą mogli znaleźć odpowiedzi na zadawane pytania – zapowiada Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

 

Roczny program edukacyjno–szkoleniowy zakłada m.in. zbudowanie bazy wiedzy o KSeF skierowanej do biur rachunkowych, organizację warsztatów szkoleniowych (online i stacjonarne), stworzenie poradnika dla biur rachunkowych i Klientów oraz webinarów. W ramach programu będzie miała miejsce również debata podczas tegorocznego Kongresu Partnerów Biznesowych OSCBR, który odbędzie się w dniach 26-27 maja br., w Hotelu Artis Loft pod Warszawą. Biura rachunkowe, które wezmą udział w programie, uzyskają także realne wsparcie w zakresie wdrożenia KSeF wśród swoich Klientów w postaci m.in. instrukcji i podpowiedzi ekspertów księgowych.

 

 

Dlaczego warto wdrożyć KSeF z OSCBR?

 

  • Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów - masz pewność, że uzyskana wiedza i umiejętności będą na bieżąco aktualizowane, na najwyższym poziomie i zgodne z przepisami,

  • We wdrażaniu pracujemy nie tylko z biurem, ale również ze wszystkimi jego klientami, przeprowadzając szkolenia merytoryczne i instruktaże techniczne. Klienci Twojego biura mogą zwracać się z pytaniami bezpośrednio do nas.

  • Przekuwamy wiedzę w praktykę - zyskasz konkretne umiejętności, jak realizować w praktyce nowy obowiązek,

  • Dostarczamy nowoczesne, darmowe oprogramowanie - Zyskasz system zintegrowany z rachunkiem bankowym i dostosowany do wymogów KSeF, który dopełni obowiązku praktycznie bez Twojego udziału,

  • Połączenie z kontem bankowym - z łatwością połączysz przelewy z fakturami i automatycznie wygenerujesz odpowiednie oznaczenia, zgodne z KSeF,

  • Jako największa w Polsce sieć, zrzeszająca biura rachunkowe, wspieramy biura i przedsiębiorców od wielu lat - będziesz czerpał wiedzę od praktyków, głęboko osadzonych w realiach rynku.

 

Program “Bądź gotowy na KSeF” to nie tylko wsparcie dla biur rachunkowych, ale również samych przedsiębiorców, którzy staną przed nie lada wyzwaniem, jeśli do tej pory nie korzystali z narzędzi online.

 

Mimo iż przygotowywani jesteśmy na to od dawna, wprowadzenie elektronicznych faktur dla wszystkich przedsiębiorców w kraju może się okazać nie lada wyzwaniem. Sami klienci biur rachunkowych w dużej mierze nie są gotowi na używanie cyfrowych narzędzi do wystawiania faktur. Istnieje jeszcze całkiem spora grupa przedsiębiorców wykluczonych cyfrowo i wciąż znaczny odsetek podatników, którzy korzystają z papierowych faktur – ocenia Rafał Strzelecki, Prezes Zarządu CashDirector SA. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Ministerstwo Finansów zdecydowało się objąć nasz program patronatem honorowym.

 

autorzy artykułu: Zespół OSCBR

 

Zaloguj się do Strefy Partnera OSCBR na komputerze

Zapraszamy do kontaktu pon-pt 8:00-16:00

numer telefonu: 533 337 816

Jak się

zalogować?

Stworzona przez 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. 

Rozwój sieci i technologię rozwiązań oferowanych przez OSCBR zapewnia CashDirector wraz z mBankiem.

Kontakt:

mail: kontakt@oscbr.pl

telefon: 533 337 816

Kontakt dla Mediów