Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. design studiokreatywa.pl

Koszt udziału w szkoleniu:

Jak wziąć udział w szkoleniu?

 

Wystarczy dokonać wpłaty na konto CASHDIRECTOR S.A.: PL31 1140 2105 0000 3274 4400 1007 z tytułem ‘Opłata za szkolenie – Polski Ład’, w wysokości zgodnej z posiadanym statusem, a potwierdzenie przelewu przesłać na adres: [email protected]. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy link rejestracyjny, umożliwiający udział w wydarzeniu on-line. Prosimy pamiętać o doliczeniu podatku VAT do podanych kwot.

wróć

Program szkolenia:

 

W pierwszej części z cyklu szkoleń omówimy nowe rozwiązania dotyczące pracowników. W tej części także wskażemy jak te zmiany wpłyną na rozliczania dokonywane przez płatników. Ponadto na szkoleniu omówimy zmiany jakie dotkną podatników w związku z nowymi rozwiązaniami dotyczący składki zdrowotnej. Na zakończenie szkolenia przekażemy także informacje o zmianach w ryczałcie karcie podatkowej , rozliczeniach małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci oraz dotyczące ulgi za złe długi.

 

Szkolnie będzie miało charakter praktyczny. Podczas szkolenia przedstawimy szereg przykładów, które przybliżą nowe rozwiązania podatkowe. Należy podkreślić, iż nowy ład jest rewolucyjną zmianą podatkową, która dotknie wszystkich podatników.

 

Szczegółowy program:

I.   Jakie skutki dla płatników mają nowe rozwiązana dla pracowników?

 1.  podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz drugiego progu podatkowego,
 2.  składka zdrowotna nowe zasady ustalania i rozliczania,
 3.  ulga dla klasy średnie,
 4.  nowe obowiązki płatników,
 5.  sankcje za nielegalne zatrudnianie pracowników (zatrudnianie bez umowy oraz nieujawnianie wynagrodzenia),
 6.  zmiany związane z udostępnianiem pracownikom aut służbowych do celów prywatnych.

II. Zmiany dla przedsiębiorców związane z składka zdrowotną

 1.  Rozliczenie składki i jej naliczanie w PIT-36 i PIT36L
 2.  Wspólnicy spółek – składka zdrowotna
 3.  Ryczałt – naliczanie składki
 4.  Minimalna składka zdrowotna
 5.  Karta podatkowa

III. Zmiany w ryczałcie i karcie podatkowej

IV. Zmiany dotyczące preferencyjnego opodatkowania małżonków i samotnych rodziców

V. Zmiany dotyczące ulgi za złe długi

Polski Ład – omówienie rewolucyjnych zmian w podatkach. Część I.

Tomasz Burchard  Ekonomista, doradca podatkowy absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Certyfikowany Główny Księgowy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Zdany egzamin na Certyfikowanego Międzynarodowego Specjalistę ds. Cen Transferowych (certyfikat TPE). Biegły sądowy z zakresie podatków i rachunkowości. Ponadto posiadający zdany ministerialny egzamin na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Były pracownik Izby Skarbowej w Poznaniu. Współpracownik czołowych kancelarii prawnych w Polsce. Wykładowca w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Szkoleniowiec w zakresie podatku VAT i podatków dochodowych. Ekspert udzielający porad telefonicznych i pisemnych dla portalu LEX. Autor wielu publikacji z dziedziny prawa podatkowego dla portali Lex, Legalis Biznes, Wiedza i praktyka, Poradnik przedsiębiorcy, Forum, Rachunkowość. Praktyk posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego jak i rachunkowości.

29 października
godz. 10:00-12:30

DLA BIURA RACHUNKOWEGO

DLA PRZEDSIĘBIORCY

wróć