Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. design studiokreatywa.pl

Koszt udziału w szkoleniu:

Jak wziąć udział w szkoleniu?

 

Wystarczy dokonać wpłaty na konto CASHDIRECTOR S.A.:

PL31 1140 2105 0000 3274 4400 1007 z tytułem ‘Opłata za szkolenie – Polski Ład’, w wysokości zgodnej z posiadanym statusem, a potwierdzenie przelewu przesłać na adres: [email protected]. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy link rejestracyjny, umożliwiający udział w wydarzeniu on-line. Prosimy pamiętać o doliczeniu podatku VAT do podanych kwot.

wróć

Program szkolenia:
 

W drugiej części z cyklu szkoleń omówimy nowe rozwiązania dotyczące podatku CIT. Skupimy się szczególnie na tzw. estońskim CIT. Ponadto omówimy  zmiany w uldze IP BOX i uldze B+R. Podczas szkolenia zostanie przekazana wiedza o innych ulgach, jakie będą obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.

 

Szkolnie będzie miało charakter praktyczny. Podczas szkolenia przedstawimy szereg przykładów, które przybliżą nowe rozwiązania podatkowe. Należy podkreślić, iż Polski Ład jest rewolucyjną zmianą podatkową, która dotknie wszystkich podatników. Zmiany w podatku dochodowym od osób prawnych są niezwykle ważne i maja istotny wpływ.

 

•          Nowości w stosowania tzw. „estońskiego CIT”,

•          Sprzedaż składnika majątku wykupionego po leasingu,

•          Wprowadzenie regulacji zapobiegających wypłacie „sztucznej dywidendy”,

•          Minimalny podatek dochodowy od osób prawnych,

•          Rozszerzenie stosowania ulgi BR i IP BOX,

•          Preferencje przy inwestycjach w alternatywne spółki inwestycyjne.

•          Nowa ulga na robotyzację,

•          Nowa ulga na działalność sportową, kulturalna oraz szkolnictwo,

•          Nowa ulga na ochronę i konserwację zabytków.

•          Nowa ulga pro wzrostowa,

•          Nowa ulgi przy obrocie bezgotówkowym,

•          Nowa ulga konsolidacyjna.

Polski Ład. Część II. CIT i ulgi

Tomasz Burchard

Ekonomista, doradca podatkowy absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Certyfikowany Główny Księgowy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Zdany egzamin na Certyfikowanego Międzynarodowego Specjalistę ds. Cen Transferowych (certyfikat TPE). Biegły sądowy z zakresie podatków i rachunkowości. Ponadto posiadający zdany ministerialny egzamin na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Były pracownik Izby Skarbowej w Poznaniu. Współpracownik czołowych kancelarii prawnych w Polsce. Wykładowca w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Szkoleniowiec w zakresie podatku VAT i podatków dochodowych. Ekspert udzielający porad telefonicznych i pisemnych dla portalu LEX. Autor wielu publikacji z dziedziny prawa podatkowego dla portali Lex, Legalis Biznes, Wiedza i praktyka, Poradnik przedsiębiorcy, Forum, Rachunkowość. Praktyk posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego jak i rachunkowości.

10 grudnia
godz. 10:00-12:00

DLA BIURA RACHUNKOWEGO

DLA PRZEDSIĘBIORCY

wróć