Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. design studiokreatywa.pl

Koszt udziału w szkoleniu:

Jak wziąć udział w szkoleniu?

 

Wystarczy dokonać wpłaty na konto CASHDIRECTOR S.A.:

PL31 1140 2105 0000 3274 4400 1007 z tytułem ‘Opłata za szkolenie – B+R’, w wysokości zgodnej z posiadanym statusem, a potwierdzenie przelewu przesłać na adres: [email protected]. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy link rejestracyjny, umożliwiający udział w wydarzeniu on-line. Prosimy pamiętać o doliczeniu podatku VAT do podanych kwot.

wróć

Program szkolenia:

 

1. Istota ulgi na działalność badawczo-rozwojową

2. Jakie podmioty mogą skorzystać z ulgi B+R

3. Kiedy prowadzimy działalność badawczo-rozwojową

4. Definicje badań naukowych i prac rozwojowych w praktyce

5. Wskazówki jak sprawdzić czy w naszej firmie jest prowadzona działalność badawczo-rozwojowa (w tym jak zabezpieczyć się)

6. Koszty kwalifikowane omówienie i wielkość odliczenia

  • Koszty wynagrodzeń i składek
  • Nabycie materiałów i surowców
  • Nabycie sprzętu specjalistycznego
  • Ekspertyzy, opinie, usługi doradcze i usługi równorzędne oraz nabycie wyników badań naukowych
  • Korzystanie z aparatury naukowo-badawczej
  • Uzyskanie i utrzymanie patentu, prawa ochronnego, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego
  • Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych

7. Obowiązki dokumentacyjne i inne wymogi – omówienie praktyczne

8. Jak rozliczamy ulgę w zeznaniu podatkowym (zeznanie, wysokość, terminy rozliczenia)

9. Pytania i dyskusja

Praktyczne szkolenie B+R

Tomasz Burchard  Ekonomista, doradca podatkowy absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim. Certyfikowany Główny Księgowy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Zdany egzamin na Certyfikowanego Międzynarodowego Specjalistę ds. Cen Transferowych (certyfikat TPE). Biegły sądowy z zakresie podatków i rachunkowości. Ponadto posiadający zdany ministerialny egzamin na Inspektora Kontroli Skarbowej.

Były pracownik Izby Skarbowej w Poznaniu. Współpracownik czołowych kancelarii prawnych w Polsce. Wykładowca w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Szkoleniowiec w zakresie podatku VAT i podatków dochodowych. Ekspert udzielający porad telefonicznych i pisemnych dla portalu LEX. Autor wielu publikacji z dziedziny prawa podatkowego dla portali Lex, Legalis Biznes, Wiedza i praktyka, Poradnik przedsiębiorcy, Forum, Rachunkowość. Praktyk posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego jak i rachunkowości.

30 września
godz. 12:00-14:00

DLA BIURA RACHUNKOWEGO

DLA PRZEDSIĘBIORCY

wróć