Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych lub chcesz nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami:

 

 

                   Paulina Haczykowska - Rosłonek

                   phaczykowska@cashdirector.pl

                  Koordynator ds. Komunikacji Marketingowej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Przeczytaj najnowsze

07 maja 2024
Przemysław Naklicki dołączył do zespołu Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jako nowy Dyrektor Zarządzający. To manager z ponad dwudziestoletnim
22 kwietnia 2024
Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jak co roku rusza w trasę po Polsce, aby spotykać się z przedstawicielami biur
Podsumowanie roku OSCBR 2023
10 października 2023

Kongres Partnerów Biznesowych – OSCBR podsumowuje 5 lat działalności i przedstawia kolejne plany

W dniach 6-7 października br. w Radziejowicach odbył się coroczny Kongres Partnerów Biznesowych organizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR). Wydarzenie zgromadziło ok. 150 przedstawicieli biur rachunkowych oraz partnerów biznesowych, w tym reprezentantów Akademii LTCA, mBanku oraz CashDirector.

 

Uczestnicy kongresu mieli okazję wziąć udział w wykładach merytorycznych, które obejmowały tematykę Krajowego Systemu eFaktur (KSeF) oraz nowoczesnych technologii w księgowości. Szczególną uwagę przyciągnęła debata doradców podatkowych, w której udział wzięli Kajetan Kubicz i Marcin Zarzycki z kancelarii LTCA oraz doradca podatkowy Samir Kayyali. Omawiano zagadnienia związane z wdrożeniem KSeF, gotowością polskiej gospodarki oraz możliwe zmiany po październikowych wyborach parlamentarnych.

 

Podczas kolejnej debaty właściciele i udziałowcy biur rachunkowych poruszali kwestie motywacji do działania, rozwoju biznesu, współpracy z OSCBR oraz porównywali różne perspektywy właściciela i pracownika. Uczestnicy reprezentowali przedstawicieli branży księgowej i mówili wprost nie tylko o rozwoju, ale także o wyzwaniach, z którymi się mierzą, takimi jak opór pracowników przed wdrożeniem niezbędnych zmian, związanych chociażby z koniecznością dostosowania biura pod działalność online czy zaadaptowanie rozwiązań do KseF.

 

To wydarzenie stanowiło platformę do spotkań z branżowymi ekspertami oraz wymiany doświadczeń i pomysłów. Szczególnie istotnym punktem programu było omówienie rewolucyjnych zmian w księgowości, takich jak KseF, ale także technologii i usług księgowych, które są kluczowe w obsłudze klientów. Zadbaliśmy o obecność trenerów biznesu, aby zapewnić uczestnikom wysoką dawkę motywacji i praktycznych wskazówek jak rozwijać swój biznes – mówi Anna Marszałek, Manager ds. rozwoju sieci OSCBR.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Tomasza Kammela – znanego prezentera telewizyjnego, ale także Założyciela Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce i trenera biznesu, który mówił o tym, jak zyskać i utrzymać motywację do budowy prężnie funkcjonującego biznesu. Wykład w kontekście istoty partnerstwa biznesowego poprowadził Dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w mBanku – Piotr Teodorczyk, a o szansach, jakie nowoczesna technologia i sztuczna inteligencja stwarzają dla branży, opowiedział Rafał Strzelecki – prezes Zarządu CashDirector SA.

 

 

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć w ciągu ostatnich lat. Zrzeszamy już blisko 3000 biur w całym kraju, w tym ponad 1200 certyfikowanych, a pozostałe pozostają w procesie certyfikacji i są stale wspierane przez Sieć. Naszym priorytetem jest zapewnienie wsparcia na najwyższym poziomie, umożliwiającego rozwijanie biznesu w dynamicznie zmieniającym się środowisku rynkowym. Sprawiamy, że biura zrzeszone w ramach OSCBR naprawdę są konkurencyjne i oferują swoim klientom znacznie więcej, niż tylko księgowanie - mówi Anita Gołębiewska, Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych.

 

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, która miała wyjątkowy charakter z okazji obchodów 5-lecia istnienia sieci OSCBR. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia wraz ze statuetkami dla najbardziej aktywnych i wspierających biur, nagrody pieniężne oraz pakiety promocji marketingowej, uhonorowano także wybitnych pracowników. Wieczór uświetniła muzyka na żywo.

 

Ostatnie 5 lat było dla nas dużym wyzwaniem. Włożyliśmy mnóstwo ciężkiej pracy w budowę czegoś tak dużego od podstaw, projektu innowacyjnego na skalę światową. Dziś mieliśmy okazję świętować sukces, który udało nam się wypracować głównie dzięki partnerstwu, bliskiej współpracy i otwartości na zmiany. Rozpoczynając 5 lat temu rozmowy z biurami rachunkowymi nie mogłam sobie wyobrazić, że dziś będziemy zrzeszać w sieci prawie 3000 biur, a ta liczba zwiększa się coraz bardziej dynamicznie z miesiąca na miesiąc. Jesteśmy dumni również z projektów edukacyjnych, które prowadzimy – np. programu „Bądź gotowy na KseF” pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów czy uruchomionych studiów podyplomowych dla księgowych w Wyższej Szkole Ekonomii i Finansów w Krakowie.– Podsumowuje Anita Gołębiewska.

 

W ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” OSCBR zapowiada wkrótce kolejne szkolenia merytoryczne i systemowe, tym razem dla przedsiębiorców, gdyż to na nich będzie bezpośrednio ciążył obowiązek rejestrowania faktur, a z przeprowadzonych przez OSCBR badań wynika, że potrzebują oni dużego wsparcia w zakresie wdrożenia KSeF. Zarząd prowadzi także rozmowy, aby wkrótce zaproponować partnerom w sieci możliwość uzyskania np. podpisu czy pieczęci kwalifikowanej, co zapewni im jeszcze większą efektywność i bezpieczeństwo współpracy z klientami.

 

Autorka artykułu: Paulina Haczykowska

Zaloguj się do Strefy Partnera OSCBR na komputerze

Zapraszamy do kontaktu pon-pt 8:00-16:00

numer telefonu: 533 337 816

Jak się

zalogować?

Stworzona przez 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. 

Rozwój sieci i technologię rozwiązań oferowanych przez OSCBR zapewnia CashDirector wraz z mBankiem.

Kontakt:

mail: kontakt@oscbr.pl

telefon: 533 337 816

Kontakt dla Mediów