Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych lub chcesz nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami:

 

 

                   Paulina Haczykowska - Rosłonek

                   phaczykowska@cashdirector.pl

                  Koordynator ds. Komunikacji Marketingowej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Przeczytaj najnowsze

07 maja 2024
Przemysław Naklicki dołączył do zespołu Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jako nowy Dyrektor Zarządzający. To manager z ponad dwudziestoletnim
22 kwietnia 2024
Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jak co roku rusza w trasę po Polsce, aby spotykać się z przedstawicielami biur
Podsumowanie roku OSCBR 2023
19 kwietnia 2024

Refundacja składek ZUS z PFRON

Na łamach serwisu naszego partnera mBanku ukazał się artykuł autorstwa Jana Ferensztajna - doradcy podatkowego z Biura Rachunkowego Doradztwo Podatkowe "PRO-FIS" Dariusz Liro & Jan Ferensztajn, współpracującego w ramach sieci OSCBR. 

 

Artykuł dotyczy refundacji składek ZUS z PFRON, a jego fragment przytaczamy poniżej:
 

_____________

 

Ile wynosi refundacja ZUS z PFRON i komu przysługuje?
 

Refundacja składek ZUS może być istotnym wsparciem rozwoju zawodowego osób z niepełnosprawnością. Mogą się o nią ubiegać zarówno osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak i zatrudnione na umowę o pracę. Refundacji podlegają składki obowiązkowe na ubezpieczenia społeczne – wyłącznie emerytalno-rentowe. By ubiegać się o refundację składek, trzeba mieć decyzję o niepełnosprawności. Wysokość refundacji zależy od stopnia niepełnosprawności i wynosi:

  • 100% składki emerytalnej i rentowej – przy znacznym stopniu niepełnosprawności;

  • 60% składki emerytalnej i rentowej – przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

  • 30% składki emerytalnej i rentowej – przy lekkim stopniu niepełnosprawności.

 

Jakie warunki trzeba spełnić by uzyskać refundację?
 

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz uzyskać z PFRON refundację składek na ubezpieczenie społeczne. Aby otrzymać tę pomoc, musisz spełnić takie warunki:

  • mieć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;

  • płacić – zawsze zanim złożysz wniosek Wn-U-G – obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne w całości i w terminie lub z opóźnieniem nie większym niż 14 dni;

  • nie mieć zaległości wobec PFRON większych niż 100 zł;

  • złożyć wniosek Wn-U-G (z załącznikiem INF-O-PdM lub INF-O-PdR, jeśli jest wymagany) za każdy miesiąc, za który ubiegasz się o refundację.

Składki na ubezpieczenia płać w terminach ustawowych. Dopiero gdy je zapłacisz, możesz wnioskować do PFRON o ich refundację. Jeśli składki do ZUS zapłacisz później niż 14 dni po terminie, wniosek o refundację zostanie odrzucony. Pamiętaj też, że refundacja może zostać wstrzymana, jeśli Twoje zobowiązanie wobec PFRON przekroczy 100 zł.

 

Więcej informacji odnośnie terminów oraz formy składania wniosków, a także dofinansowania dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne przeczytasz w dalszej części artykułu:

 

Czytaj dalej na mbank.pl

 

__________________________

 

Chcesz napisać artykuł na stronę mBanku i zyskać szansę na dodatkową promocję swojego biura? Skontaktuj się z nami - zapewniamy wsparcie w doborze tematu, w którym poczujesz się ekspertem oraz opiekę redakcyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorzy artykułu: zespół OSCBR

 

Zaloguj się do Strefy Partnera OSCBR na komputerze

Zapraszamy do kontaktu pon-pt 8:00-16:00

numer telefonu: 533 337 816

Jak się

zalogować?

Stworzona przez 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. 

Rozwój sieci i technologię rozwiązań oferowanych przez OSCBR zapewnia CashDirector wraz z mBankiem.

Kontakt:

mail: kontakt@oscbr.pl

telefon: 533 337 816

Kontakt dla Mediów