Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych lub chcesz nawiązać współpracę, skontaktuj się z nami:

 

 

                   Paulina Haczykowska - Rosłonek

                   phaczykowska@cashdirector.pl

                  Koordynator ds. Komunikacji Marketingowej

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

Przeczytaj także

07 maja 2024
Przemysław Naklicki dołączył do zespołu Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jako nowy Dyrektor Zarządzający. To manager z ponad dwudziestoletnim
22 kwietnia 2024
Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) jak co roku rusza w trasę po Polsce, aby spotykać się z przedstawicielami biur
Podsumowanie roku OSCBR 2023
24 listopada 2023

Ponad 400 biur rachunkowych przeszkolonych z KSeF. Kolejne szkolenia dla przedsiębiorców

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) przeszkoliła już ponad 400 biur rachunkowych w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. To jedyna taka inicjatywa w Polsce. Biura partnerskie otrzymały prestiżowe certyfikaty Ministerstwa Finansów, co stanowi początek szerszej kampanii edukacyjnej, która teraz będzie kierowana bezpośrednio do przedsiębiorców.

 

 

Bądź gotowy na KSeF
 

„Bądź gotowy na KSeF” realizowany przez Ogólnopolską Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów. To kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do przedsiębiorców i biur rachunkowych. W projekcie przewidziano szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję - obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.

 

Od 1 lipca 2024 roku e-faktury staną się obowiązkowedla podatników VAT, zaś dla osób zwolnionych termin ten przypada na 1 stycznia 2025 roku. Wprowadzenie KSeF dotknie większości przedsiębiorców, a odpowiedzialność za jego wdrożenie spoczywa na właścicielach firm, niezależnie od tego, czy korzystają z usług biura rachunkowego czy rozliczają się samodzielnie.

 

Nasze działania edukacyjne są odpowiedzią na zbliżający się termin wprowadzenia obowiązkowych e-faktur. Zaczęliśmy od przeszkolenia biur rachunkowych, a teraz chcemy dotrzeć bezpośrednio do przedsiębiorców, dlatego oferujemy im bezpłatne szkolenia pomagające w przygotowaniu się do zmian.Chcemy, aby każdy zainteresowany był gotowy na KSeF, dlatego w naszym programie oferujemy certyfikaty Ministerstwa Finansów. Uczestnicy otrzymują także gotowe oprogramowanie i wsparcie edukacyjne – mówi Anita Gołębiewska, przedstawicielka OSCBR.

 

Szkolenia odbyły się w 11 miastach w całej Polsce i były całkowicie bezpłatne dla biur rachunkowych. Uczestnicy przeszkoleni zostali z kwestii merytorycznych Krajowego Systemu e-Faktur. W praktyce zaprezentowane zostało także funkcjonowanie samego systemu Ministerstwa, tokenów i uprawnień, omówiono procedury niezbędne do prawidłowego formułowania umów z klientem i dostępów. Przedstawiono także intuicyjny i darmowy system do obsługi KSeF dla klienta, zintegrowany z rachunkiem bankowym - mOrganizer Finansów. System jest jednocześnie kompletnym oprogramowaniem do księgowości oraz komunikacji z klientem. Pozwala na wdrożenie KSeF praktycznie jednym kliknięciem myszy i oferuje wiele ułatwień, w tym między innymi automatyczne generowanie 36 - cyfrowego numeru KSeF na przelewach. System jest też bardzo bezpieczny ze względu na połączenie z kontem bankowym.

 

 

Partnerem OSCBR w Roadshow "Bądź Gotowy na KSeF" była Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR), której przedstawiciele prezentowali możliwości zastosowania podpisu i pieczęci kwalifikowanej w KSeF, podkreślając tym samym istotę bezpieczeństwa cyfrowego w nadchodzącej przyszłości.

 

Pierwsze certyfikaty

 

7 listopada w Urzędzie Miasta w Legionowie, podczas inauguracyjnego wydarzenia programu „Bądź gotowy na KSeF” dla przedsiębiorców, biurom partnerskim OSCBR zostały wręczone pierwsze certyfikaty. Ad Finance Consulting Anna Wojtko oraz All-Ex Biuro Księgowe Doradztwo Podatkowe Alicja i Waldemar Jabłońscy odebrali wyróżnienia, rozpoczynając tym samym proces edukacji przedsiębiorców w obszarze KSeF. Wydarzenie poprowadziła Anita Gołębiewska, dostarczając istotne informacje dla uczestników oraz dzieląc się wiedzą i narzędziami do obsługi e-faktur. Szkolenia będą się odbywać w całej Polsce. Najbliższe planowane jest na 28 listopada w Łomży oraz 4 grudnia w Nieporęcie.

 

Gdzie znaleźć wsparcie?

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania e-faktur oraz zmian wynikających z wprowadzenia KSeF, a także opis programu szkoleniowego „Bądź Gotowy na KSeF” dla biur rachunkowych, dostępne są w zakładce KSEF

 

Autorzy artykułu: Zespół OSCBR

Zaloguj się do Strefy Partnera OSCBR na komputerze

Zapraszamy do kontaktu pon-pt 8:00-16:00

numer telefonu: 533 337 816

Jak się

zalogować?

Stworzona przez 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie materiały wykorzystane na ww. stronie w tym: logo, tekst, zdjęcia, grafika, dźwięk oraz sposób ich prezentacji są prawnie chronione i stanowią własność intelektualną ich właścicieli. Dane te zostały podane wyłącznie w celach informacyjnych. 

Rozwój sieci i technologię rozwiązań oferowanych przez OSCBR zapewnia CashDirector wraz z mBankiem.

Kontakt:

mail: kontakt@oscbr.pl

telefon: 533 337 816

KONTAKT DLA MEDIÓW